Dynetics побудувала повномасштабний прототип місячного посадкового модуля
23 Вересня , 2020
У США розробили нове і безпечне ядерне паливо на основі торію
27 Вересня , 2020

Китай запустить бота NEO-1 для добування ресурсів у космосі

Приватна компанія із Пекіну, Origin Space вже в листопаді цього року збирається відправити у космос NEO-1. Це космічний бот, який представляє собою невеликий супутник масою близько 30 кг і призначений для добування корисних ресурсів. Його передбачається вивести на сонячно-синхронну орбіту висотою 500 км за допомогою китайської ракети Long March, яка буде також нести і інший вантаж.

Мета поточного запуску NEO-1 – не збирання корисних речовин, а тестування технологій і функцій, таких як орбітальне маневрування, захоплення невеликих космічних тіл, інтелектуальне управління.

Заснована в 2017 році Origin Space позиціонує себе як перша компанія Китаю, основною сферою діяльності якої є використання космічних ресурсів. За припущеннями, в майбутньому ця галузь може приносити трильйони доларів доходу.

Крім NEO-1, компанія планує запустити в 2021 році ще один проект, Yuanwang-1 (або Look up-1), прозваний «Маленьким Хабблом». Цей супутник розробляється спільно з DFH Satellite, дочірньою структурою державної Китайської аерокосмічної корпорації.

Yuanwang-1 оснастять телескопом, за допомогою якого буде проводитись спостереження за астероїдами, що зближуються із Землею. Як відзначають в Origin Space, виявлення відповідних об’єктів – перший крок до освоєння ресурсів.

Ще одна програма компанії – NEO-2 – спрямована на освоєння Місяця. Попередній план проекту включає виведення космічного апарату на навколоземну орбіту, його самостійний політ з використанням бортового двигуна на Місяць (що, ймовірно, займе багато часу) і жорстку посадку на поверхню природного супутника. Запуск зонда передбачається провести в кінці 2021 року – на початку 2022 року.

Інтерес до видобутку космічних ресурсів значно зріс після того як адміністратор НАСА Джим Брайденстайн заявив, що відомство готове закупити у приватних компаній реголіт і зразки гірських порід з Місяця.

Проте, видобуток комічних ресурсів пов’язаний з багатьма труднощами, включаючи питання, хто, крім НАСА, буде купувати ці речовини. Причому матеріали потрібно не тільки добути, а й переробити в корисний продукт.

Перша приватна організація, створена з метою добування копалин в космосі – Planetary Resources, заснована в США ще в 2009 році – не змогла вирішити проблеми з фінансуванням і була продана в 2018 році блокчейн-компанії ConsenSys. Інша американська фірма Deep Space Industries на початку 2019 року теж змінила власника і, мабуть, буде тепер працювати не в галузі космічного майнингу, а над створенням малих супутників.

А ось компанія з Токіо Ispace нещодавно зібрала 28 мільйонів доларів США з метою створення серії космічних апаратів, придатних для посадки на Місяць. А китайська Origin Space планує почати залучати інвесторів для свого місячного проекту в кінці цього року.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: