Tesla перейде на аккумулятори – “бісквіти”
19 Вересня , 2020
ВПС США таємно розробили і випробували прототип абсолютно нового винищувача
19 Вересня , 2020

Нова технологія дозволяє отримати атосекундні імпульси світла за допомогою звичайного промислового лазера

Група дослідників з університету Центральної Флориди розробила новий метод, що дозволяє отримати імпульси світла, тривалість яких обчислюється атосекундами, використовуючи на вході світло, що виробляється звичайним лазером промислового призначення. Це досягнення відкриває можливість дати фіксацію подій і робити вимірювання з атосекундною точністю, що, в свою чергу, дозволить вченим з різних областей науки вивчати надшвидкі явища і процеси, такі, як рух електронів в атомах або молекулах в їх природних часових рамках.

“Одна з проблем областей науки, які працюють з атосекундними проміжками часу, полягає в тому, що лише кілька, близько десятка лазерів в усьому світі здатні виробляти імпульси такої тривалості” – розповідає Майкл Чіні (Michael Chini), один з дослідників, – “В основному це величезні дорогі установки, можливостями яких можуть користуватися дослідники лише з дуже вузького кола осіб, що має доступ до всього цього. Метою нашої роботи є створення технології, яка зробить використання атосекундних імпульсів більш широкодоступним за рахунок використання звичайних лазерів, вартість яких не перевищує 100 тисяч доларів “.

Виробництво надзвичайно коротких імпульсів світла, тривалість яких порівнянна з тривалістю одного коливання електромагнітної хвилі цього світла, робиться зазвичай за допомогою імпульсів світла, що створюються високоякісним лазером, які пропускаються крізь труби, заповнені благородними газами, такими, як ксенон і аргон. За рахунок цього і без того вже досить короткі імпульси, що налічують близько сотні циклів коливань електромагнітної хвилі, стискаються в часі.
Запропонований вченими з Флориди новий метод практично не відрізняється від описаного вище за винятком того, що труби, через які проходять імпульси світла, заповнюються не благородними (інертними) газами, а молекулярними газами, такими, як окис азоту, що мають лінійні оптичні властивості. Отриманий вченими ефект скорочення тривалості імпульсу виникає за рахунок того, що молекули газу, що мають власну електричну поляризацію, під впливом електричного поля імпульсу світла встигають вирівнятися і перетворюються в свого роду лінійний резонатор.
За допомогою першої експериментальної установки вченим вдалося досягти скорочення тривалості вихідного імпульсу, яка варіювалася в діапазоні від 100 до 1000 циклів, до тривалості в 1.6 тривалості циклу електромагнітної хвилі. У цьому методі ключовими моментами є вибір молекулярного газу-наповнювача, частота і тривалість вихідних імпульсів світла. При правильно підібраних параметрах, в яких обов’язково враховується інерційність молекул газу, новий метод зможе забезпечити скорочення тривалості імпульсу до часу одного коливання електромагнітної хвилі вихідного імпульсу світла.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: