За допомогою нової технології кубіти зможуть зберігати квантову інформацію в 10 тисяч разів довше, ніж це було можливо раніше
17 Вересня , 2020
Tesla перейде на аккумулятори – “бісквіти”
19 Вересня , 2020

Нова технологія дозволить роботам бачити крізь густий туман і дим

Вчені зі Стенфордського університету (США) представили новий алгоритм аналізу поведінки фотонів, який дозволяє розпізнавати предмети, приховані за проникною перешкодою. Це може бути туман, сильний дощ, снігопад або серпанок, а для тестування технології в лабораторії використовували піну. Промінь лазера не може пройти через таке середовище без спотворень, тому прилади не можуть розпізнати об’єкти за нею, але новий алгоритм все змінює.

В основі технології лежить вже давно відомий принцип конфокальної дифузійної томографії, згідно з яким деяка частина фотонів гарантовано проходить через завісу. Проблема в тому, що їх кількість заздалегідь невідома, а по дорозі вони можуть відхилятися, тому на виході буде досить хаотична картинка, яку потрібно грамотно проаналізувати. Для цього існують різні способи – наприклад, з прив’язкою до балістичних фотонів, а американські вчені запропонували ще один – за їхніми словами, найдосконаліший з існуючих на сьогодні.

э

Подробиці поки не розголошуються, проте відомо, що в ході експерименту система зуміла отримати точне зображення предмета, прихованого шаром піни товщиною 2,5 см. Як зазначає член команди дослідників, інженер-електрик Девід Лінделл, їм вдалося зібрати всі розсіяні фотони, щоб відновити вихідне зображення. Але в поточному форматі даний процес займає від хвилини до години, тому застосовувати технологію на практиці поки рано.

Джерело 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: