Франція створить космічні бойові лазери
28 Липня , 2019
Біонічне “око” повернуло людям можливість читати
30 Липня , 2019

Створений неймовірно ефективний опріснювач на сонячній енергії

Пошук дешевого і практичного способу видалення солі з морської води — це проблема, вирішення якої може назавжди вирішити проблему «водного голоду» в усьому світі і забезпечити чистою прісною водою тих, хто її позбавлений. Здається, на цей раз вчені досягли успіху. Вони створили крихітний диск із супергідрофільного фільтрувального паперу, покритого вуглецевими нанотрубками для поглинання світла. Він працює виключно на сонячній енергії і здатен видалити з води майже 100% солі — за фактом, це ідеальний опріснювач.

Нова система заснована на традиційному методі: вода нагрівається, пара уловлюється, сіль і сміття залишаються в сухому осаді. Щоб перетворити воду в пар, використовуючи енергію Сонця, в першу чергу необхідно підібрати такий матеріал, який би максимально ефективно перетворював її в тепло. Проблема тут полягає в тому, що після випаровування води сіль кристалізується, і ці кристали блокують доступ світла до матеріалу. Новий метод успішно вирішує цю проблему, підтримуючи постійну швидкість випаровування води, в той час як сіль збирається та видаляється із процесу, що дозволяє уникнути зниження ефективності.

Дана система використовує бавовняну нитку діаметром 1 міліметр для транспортування солоної води на випарний диск, де чиста вода вловлюється, а сіль витісняється до країв. Все це забезпечується сонячним світлом, і в ході випробувань дослідники виміряли поглинання світла — воно склало понад 94% по всьому сонячного спектру, так що в результаті ефективно використовується будь-яке доступне світло Сонця.

Отже, тепер існує метод опріснення, –  дешевий, практичний і ефективний. Оскільки система живиться від сонячної енергії, пристрої на її базі можуть бути особливо корисні в місцях, де немає надійного доступу до електрики — наприклад, в країнах Африки і бідних районах Індії, де брудна вода стає джерелом постійних захворювань.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: