Дослідники компанії Google провели наймасштабніше хімічне моделювання за допомогою квантового комп’ютера
14 Вересня , 2020
За допомогою нової технології кубіти зможуть зберігати квантову інформацію в 10 тисяч разів довше, ніж це було можливо раніше
17 Вересня , 2020

У Швеції побудують вантажний вітрильник третього тисячоліття

Чим більше проміжних етапів при застосуванні сили вітру, типу вітрогенераторів, акумуляторів, ліній передач і т.д., тим більше втрат і дорожча кінцева енергія – наприклад, для транспортних засобів. Це неправильно, дуже затратно і небезпечно для навколишнього середовища, тому в Швеції запропонували повернутися до класичної схеми, коли вітер дме у вітрило і приводить корабель в рух. Тільки тепер і вітрила, і транспортне судно абсолютно нового типу.

Пандемія та проблеми в економіці багатьох країн змусили переглянути міжнародну систему логістики. Більш не потрібно якомога швидше доставляти безліч товарів, купівельна спроможність низька, темпи продажів невеликі, склади переповнені неліквідними вантажами. В таких умовах вигідніше зробити ставку на дешевизну і безпеку морських перевезень, а не на швидкість. Автомобілевоз, який раніше перетинав Атлантику за 7 днів, тепер може йти 12 діб і більше, що в нових умовах цілком прийнятно.

Консорціум з Королівського технологічного інституту, морської консалтингової компанії SSPA і конструкторського бюро Wallenius Marine розробив проект транспортного корабля на вітрильному ходу. Звичайні двигуни для маневрування в гавані у нього теж є, але основний шлях корабель проробляє, ловлячи вітер вітрилами-крилами довжиною 80 м і шириною 30 м. Вони мають механізми розвороту, щоб використовувати вітер з будь-яких напрямків.

 

Довжина судна 200 м, ширина 40 м, воно бере на борт 7 000 автомобілів. Висота разом з вітрилами перевищує 100 м, тому доведеться прокладати курс, щоб не перетинатися з мостами. Вхід в багато портів такому гіганту буде закритий, зате він практично не витрачає паливо і не створює викидів в атмосферу. Перший корабель нового типу планують відправити в комерційний рейс вже в 2024 році.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: