Китай запустить бота NEO-1 для добування ресурсів у космосі
27 Вересня , 2020
Графен став основою для створення найменшого сенсора магнітних полів
30 Вересня , 2020

У США розробили нове і безпечне ядерне паливо на основі торію

Національна лабораторія штату Айдахо при Міністерсво енергетики США спільно з техаським університетом A & M і компанією Clean Core Thorium Energy почали роботу по впровадженню на АЕС нового виду палива. Воно отримало назву ANEEL (Advanced Nuclear Energy for Enriched Life) і відрізняється тим, що майже цілком складається з безпечного торію, а не урану. Технологія запатентована, всі деталі засекречені, але американці обіцяють налагодити співпрацю з усіма зацікавленими сторонами.

Так як торій слаборадиоактивний метал, сам по собі він не буде розпадатися, тому для запуску ланцюгової реакції обов’язково потрібно додати до нього трохи урану. Але його потрібно порівняно мало відносно загального об’єму завантажуваного в реактор палива – де-факто в ньому буде вигорати саме торій. У нього вища температура плавлення, але нижча робоча температура у порівнянні з ураном. Отже, паливо зможе горіти довше без ризику розплавлення активної зони.

За твердженням розробників ANEEL, кількість радіоактивних відходів при переході на нього скоротиться на 80%. Так, потрібно переробити сам реактор і супутні вузли, чим і зайняті інженери Clean Core Thorium Energy. Але таким реактором простіше керувати, він безпечніший і надійніший уранового. У компанії обіцяють створити перший реактор для ANEEL вже до 2024 року.

Однак, головна особливість нового палива полягає не в технічній, а в економічній площині. Американські енергетики роблять ставку на Індію, де немає свого урану, зате в монацитових пісках зосереджено майже 300 тис. тонн торію – 32% світового запасу. Індуси вже багато років зі змінним успіхом експериментують з торієвими реакторами, і американці сподіваються, що зможуть зробити їм пропозицію, від якого ті не зможуть відмовитись.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: