В Європі почалася розробка місячних цеглин, здатних накопичувати енергію
23 Липня , 2019
Український стартап SolarGaps запустив власну фабрику на Київщині
23 Липня , 2019

Вченим вперше вдалося зафіксувати явище квантової заплутаності

Вченим-фізикам з університету Глазго в Шотландії вдалося отримати перший в історії знімок, на якому відображене явище квантової заплутаності, явище, яке було охарактеризовано Альбертом Ейнштейном, як “примарна дія на відстані”. Зазначимо, що цей знімок не виглядає захоплюючим, але це нечітке сіре зображення вперше демонструє нам взаємодію між частинками, обумовлену дивними законами квантової механіки, які лежать в основі технологій квантових обчислень.
Квантова заплутаність виникає між двома частинками при певних умовах, в яких ці частинки стають пов’язаними “невидимими нитками”. І примусове зміна стану однієї із заплутаних часток моментально відбивається на стані другої частинки, незважаючи на відстань, яка теоретично може бути будь-якою.
На наведеному знімку показана квантова заплутаність між двома фотонами світла. Заплутаність цих частинок діє тільки протягом дуже короткого проміжку часу, протягом якого квантові стани фотонів повністю синхронізовані.

Для того, щоб отримати даний знімок, вчені створили цілу систему, в якій вироблялися потоки заплутаних фотонів. Деякі унікальні оптичні елементи цієї системи дозволили вченим зробити знімки чотирьох фотонів в умовах чотирьох різних фазових переходів, через які вони проходять, переміщаючись в межах експериментальної установки.
Згадані унікальні оптичні елементи дозволяють розділити один промінь на два променя, в кожному з яких знаходяться тільки “половинки” заплутаних пар фотонів. Один з променів пропускається через рідкокристалічний матеріал з активними елементами з бората барію, що викликає послідовність з чотирьох фазових переходів у цих фотонів. У цей же самий час вчені спостерігали і робили знімки других “половинок” заплутаних пар, фотонів, які проходили через такі ж фазові переходи, що і перші частини пари.

Зазначимо, що визначення квантової заплутаності було зроблене свого часу Альбертом Ейнштейном, а інший вчений-фізик, Джон Стюарт Белл, розвинув далі цю теорію і створив перевірочний тест, названий нерівністю Белла. Якщо результати експериментів порушують цю нерівність, то це служить підтвердженням існування явища квантової заплутаності.

“На отриманих знімках демонструється явне порушення нерівності Белла” – пишуть дослідники, – “Проведені експерименти і отримані нами результати відкривають шлях до створення нових видів квантових схем, які виконують обробку квантової інформації за допомогою значень так званих “просторових змінних”

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: