Нова технологія дозволяє отримати атосекундні імпульси світла за допомогою звичайного промислового лазера
19 Вересня , 2020
Як отримати грант від Українського фонду стартапів для комерціалізації винаходу
21 Вересня , 2020

ВПС США таємно розробили і випробували прототип абсолютно нового винищувача

Цього тижня глава відділу закупівель ВПС США Вілл Ропер в ексклюзивному інтерв’ю виданню Defence News повідомив про те, що в США в обстановці глибокої секретності завершена розробка і проведені випробування прототипу абсолютно нового винищувача – NGAD.

За задумом командування ВПС, він доповнить угрупування винищувачів 5-го покоління, а можливо, і замінить застарілий F-22 Raptor. До теперішнього часу на озброєнні ВПС США знаходяться 186 F-22, з яких повністю боєготові близько 123, а готові негайно вступити в бій 64.

За даними Defence News, новий винищувач був розроблений в рекордний термін – усього за рік. Спочатку фахівці ВПС створили віртуальну версію машини, після чого приступили до створення повнорозмірного прототипу. Для порівняння, на розробку F-35 компанії Lockheed Martin знадобилося 10 років. До сих пір невідомо, хто з провідних оборонних підрядників – Lockheed Martin, Northrop Grumman або Boeing причетні до розробки нового винищувача. Нікому не відомі його назва, місцезнаходження та технічні характеристики.

На думку експертів, NGAD призначений для панування в повітрі. Відомо, що в ньому встановлені авіоніка, двигуни і озброєння, раніше розроблені для F-35 і F / A-18E / F. По всій видимості, він може бути схожий на один з них.

І все ж найцікавішим є те, як фахівцям ВПС вдалося лише за рік створити новий сучасний винищувач. Наприклад, на розробку китайського винищувача 5-го покоління Chengdu J-20 пішло 10 років, а його російський аналог – Су-57, що виконав свій перший політ в 2010 році, до цих пір допрацьовується і тільки готується до серійного виробництва.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: