Як отримати грант від Українського фонду стартапів для комерціалізації винаходу
21 Вересня , 2020
Dynetics побудувала повномасштабний прототип місячного посадкового модуля
23 Вересня , 2020

Яким буде укриття для майбутніх марсіанських колоністів?

Поки Червону планету борознять марсоходи, дослідники розмірковують над будівництвом притулків і матеріалів, необхідних майбутнім марсіанським колоністам. Автори нової роботи припускають, що ми могли б використовувати один з найпоширеніших органічних полімерів на Землі для будівництва притулків на Марсі. Цей матеріал, який називається хітином, виробляється і метаболізується більшістю біологічних організмів і становить основну частину клітинних стінок грибів, луски риб і земноводних, а також ракоподібних. Команда, очолювана Хав’єром Фернандесом із Сінгапурського університету технології та дизайну, спробувала створити матеріал, об’єднавши волокно з хітину з мінеральним матеріалом, що імітує марсіанський грунт. Це дослідження має вирішальне значення для майбутніх космічних польотів на Місяць і Марс, які можуть включати в себе тривале перебування в космосі.

Як пишуть автори роботи, опублікованої в журналі PLOS ONE, хітин – це один з матеріалів, який можна використовувати для проектування необхідного укриття в космосі. В ході роботи дослідники використовували хітин для розробки “штучної екосистеми, яка буде підтримувати здоров’я людей в марсіанському середовищі”. Виробництво матеріалів для укриття на Марсі має бути економічно ефективним, і, як пишуть автори роботи, “стійке виробництво цих матеріалів має бути контекстуалізовано в марсіанській екосистемі.”

Хітиновий матеріал можна також використовувати для конструювання інструментів. Так, команда створила гайковий ключ, об’єднавши хітозан, отриманий з хітину, з мінералом, який імітує грунт на Марсі. Результати показали, що за допомогою нового матеріалу можна швидко робити основні інструменти і зводити укриття. Доктор Фернандес розповів CNN, що біоінспіроване виробництво і стійкі матеріали не замінюють синтетичні полімери, але замість цього дозволяють технології визначати новий вид виробництва, якого не можуть досягти синтетичні аналоги.

Хітин може бути відлитий в різні форми.

Ми продемонстрували, що хітинові матеріали важливі не лише для нашого виживання на Землі, але і для одного з наступних найбільших досягнень людства: нашого перетворення в міжпланетний вид.

Вченим в лабораторних умовах вдалося виготовити Біоліт, використовуючи хітозан, отриманий з кутикули членистоногих шляхом обробки гідроксидом натрію – компонентом, одержуваним на Марсі за допомогою електролітичного гідролізу. Простіше кажучи: отриманий матеріал “схожий на бетон, але набагато легший”.

Оскільки хітин дуже поширений на нашій планеті, його також можна використовувати для виробництва продуктів харчування і систем життєзабезпечення. Дослідники відзначають, що цей практично універсальний матеріал може бути використаний в сільському господарстві та переробці біологічних відходів. Також хітин можна застосовувати при виробництві біопластика. Більше того, в дослідженні наголошується, що добування хітину не конкуруватиме з поставками продовольства, а є його побічним продуктом.

Відзначимо, що технологія з використанням хітину спочатку була розроблена для створення кругових екосистем в міських умовах, проте дослідники зрозуміли, що розробленої технології буде цілком достатньо в замкнутих штучних екосистемах, таких як інші планети.

«У той час як мізерні ресурси позаземного середовища створюють надзвичайні проблеми для встановлення замкнутого екологічного циклу, що підтримує людську діяльність, концептуально це схоже на проблему сталого розвитку на Землі», – кажуть автори наукової роботи.

Незважаючи на те, що з хітину можна зводити будівлі, від космічної радіації даний матеріал не врятує

Нагадаємо, що за останні кілька років відразу кілька країн заявили про намір відправити людину на Марс. Однак багато вчених регулярно висловлює сумніви стосовно данного задуму, нагадуючи про космічну радіацію – одну з провідних проблем, що стоять між людством і космічними подорожами. Як показали результати численних наукових досліджень, космічна радіація може мати негативний вплив не тільки на тіло, але і на мозок майбутніх космонавтів. Тому, можливо, саме ця проблема має вирішитись найближчим майбутнім.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: