У Швеції побудують вантажний вітрильник третього тисячоліття
15 Вересня , 2020
Нова технологія дозволить роботам бачити крізь густий туман і дим
17 Вересня , 2020

За допомогою нової технології кубіти зможуть зберігати квантову інформацію в 10 тисяч разів довше, ніж це було можливо раніше

Завдяки зусиллям наукової групи, в яку входили вчені з різних країн і наукових установ, була розроблена технологія, що дозволяє квантовим бітам або кубітам зберігати квантову інформацію набагато довше, ніж це було можливо раніше. З цією технологією час утримання інформації склав 10 мілісекунд, що в 10 тисяч разів довше часу попереднього “рекорду”, а ключовим моментом нової технології є об’єднання спін-обертання і орбітального обертання атома, поміщеного в спеціальні умови. Таке кардинальне підвищення часу зберігання інформації має найсерйозніші наслідки для галузі квантових інформаційних технологій, а кубіти нового типу стануть одним з ідеальних кандидатів для створення повноцінних великомасштабних квантових комп’ютерів.

“Ми створили кубіт з орбітальним обертанням за допомогою зарядженої квазічастинки, відомої під назвою електронна діра. Ця частка виступила в ролі пастки для атома бору, включеного в кристалічну решітку кремнію” – пишуть дослідники, – “В таких умовах спін і орбітальне обертання сильно взаємопов’язані між собою, що забезпечує їх стабільність протягом досить тривалого часу “.

Структура кубіта

Утворені кубіти, які рухаються спін-орбітально, вельми чутливі до електричних полів, що, за словами вчених, дозволяє досить легко їх контролювати і керувати їх квантовим станом. Однак, висока чутливість означає, що кубіт також буде реагувати на сторонні електромагнітні шуми, що і обмежує час зберігання інформації. В даному випадку вченим вдалося знизити чутливість кубітів до шумів, залишивши при цьому загальний рівень чутливості достатній для реалізації технологій електричного контролю і керування. Це було досягнуто за рахунок спеціальної деформації кристала кремнію, який був трохи розтягнутий, немов гумка.

“Отримані нами результати відкривають шлях до побудови квантових обчислювальних систем нового типу, що мають покращену функціональність і здатні масштабуватись до будь-якого рівня “

– так завершують вчені свою статтю, опубліковану в журналі “Nature Materials

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: